Make your own free website on Tripod.com
Monroe High School
2006 Monroe Invitational
Championship - Semifinals
January 28, 2006

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 103

Winner School How Opponent School Result
Paul Amort Crescent Valley T-Fall Marcus Hartwig Philomath 16-0
R.O. Gamez Oakridge T-Fall Chancy Johnson Myrtle Point 19-1


 Weight Class: 112

Winner School How Opponent School Result
Russell Hutchins Philomath Fall Chad Breeden Monroe 0:39
James Henry Glendale Fall Tony Moran Myrtle Point 0:37


 Weight Class: 119

Winner School How Opponent School Result
Carlos Vasquez Monroe Fall Brandon Harting Gold Beach 1:07
John Hedge Marist Dec Josh Knous Glendale 8-3


 Weight Class: 125

Winner School How Opponent School Result
Jack Foster Oakridge Fall Josh Bittner Jefferson 1:58
Kyle Dube North Eugene Dec Alan McGrew Alsea 7-5 OT


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Luke Brenden Glendale Fall John Mayer Philomath 2:52
Ty Roane North Eugene T-Fall Alan Manderscheid Oakridge 24-4


 Weight Class: 135

Winner School How Opponent School Result
Tawn Schatz Philomath Fall Daven Cagley Myrtle Point 1:39
Jake Boyd Oakridge Fall Nathan Marquez Amity 2:53


 Weight Class: 140

Winner School How Opponent School Result
Dean Krull Mohawk Fall Dustin Budd Philomath 0:39
Carlos Garcia Monroe Fall Chad Thornton North Eugene 1:04


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Zack Sykes Myrtle Point Fall Nadav Steinberg North Eugene 1:10
Corey Parish Oakridge Dec Kevin Ballard Monroe 11-8


 Weight Class: 152

Winner School How Opponent School Result
T.J. Johnson Dayton Fall Kolt Gunter Philomath 1:22
Justin Ford Myrtle Point Dec Devin Simmons Monroe 7-6


 Weight Class: 160

Winner School How Opponent School Result
Cameron Cagley Myrtle Point M-Dec T.J. Moore Gold Beach 14-4
Bryce Smith Philomath Fall Keith Hanna Dayton 4:23


 Weight Class: 171

Winner School How Opponent School Result
Cody Taylor Jefferson Dec Jose Cisneros Dayton 5-1
Matt Hill Philomath Dec Travis Moore Gold Beach 3-1


 Weight Class: 189

Winner School How Opponent School Result
Marty Ulrich Crescent Valley Fall Ryan Taylor Jefferson 3:44
James Benson Dayton Dec Chris Carter Monroe 8-4


 Weight Class: 215

Winner School How Opponent School Result
Derek Palmer Dayton M-Dec Dusty McCord Monroe 17-9
Casey Fletcher Monroe Fall Shiloh O'Conner Gold Beach 0:42


 Weight Class: 275

Winner School How Opponent School Result
Antonio Mejia Monroe Fall Leham Ward Mohawk 1:52
Travis Spencer Philomath Fall Juan Yzaguirre Jefferson 2:27


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved